Krátké odborné pojednání PH Dr. E. A. Vjazové (spolutvůrce Litokomplexu), o působení Litokomplexu, na organizmus. 

S podporou VVL „LN-Kosmetika“.

 

Používání syntetických složek v kosmetických, mycích a hygienických prostředcích, zvyšuje zatížení ne jenom kůže jako největšího ochranného orgánu, ale i celého organizmu. Mnohé kosmetické procedury poškozují rohovou vrstvu a lipidovou ochranu kůže. To zvyšuje riziko proniknutí toxinů (například konzervantů) do dermy a tudy do krevního oběhu.

Obvykle při certifikaci kosmetických prostředků studie vyhodnocují pouze stav vnějších kožních vrstev. Vědecko-výrobní laboratoř LN-Kosmetika v Novosibirsku provedla detailní toxikologické výzkumy vlivu Litokomplexu na kůži a organizmus při dlouhodobém používání. Na základě výsledků těchto výzkumů byly publikovány vědecké články, výsledky byly diskutovány na ruských a mezinárodních vědeckých konferencích. Na základě obhajoby kandidátské disertace na Imunologii kůže, získal Litokomplex  certifikaci o shodě deklarovaných vlastností.

Absorpce vnějších nečistot

Základem používání Litokomplexu jsou už dávno provedené výzkumy a ověřená metodika očištění kůže kaolínovýmizeolitovými minerály, a také blahodárné působení solí na stav kůže. Po té bylo provedeno množství výzkumů v oblasti lázeňství a balneoterapie.  Při vytváření našich Litokomplexů jsme se opírali o, vědou a časem, prověřená data, o léčebných vlastnostech přírodních prostředků. Hledali jsme prostředek, který v domácím použití poskytne všechny výhody balneoterapie a bahna, které byly dříve dostupné pouze v léčebných lázních.

Udělali jsme mnoho vlastních výzkumů naši produkce. Ve výsledku jsme odhalili zajímavé a dříve neznámé vlastnosti přírodních minerálů.

Odedávna lidé používali jíly jako efektivní prostředek, který zbavuje kůži vnějších mastných i nemastných nečistot. Díky své porézní struktuře minerály mastnotu i nemastné nečistoty skvěle absorbují. 

Do vynalezení mýdla, byly jíly používány jako univerzální mycí prostředek. Plnily nejen očišťovací ale i vyživovací funkci.

Exfoliační efekt, biochemický peeling 

V obvyklém stavu, mrtvé buňky na povrchu kůže brání odvádění nečistot i jejímu vyživování z vnějšku. Kromě mycích schopností má směs zeolitů a kaolínů exfoliační účinek. Příčinou toho je katalytická oxidace a rozpad sirných můstků, které shlukují buňky epitelu. Litokomplex jemně odstraňuje mrtvé buňky z povrchu kůže tím, že vazby těchto shluků uvolní. Metoda takového očištění má biochemickou povahu a ne mechanickou. Na rozdíl od peelingů neseškrabuje živé buňky. Uskutečňuje měkké očištění.

 

Zvýšení prostupnosti kožních vrstev - vyživování

Kromě zeolitů jsou ve složení Litokomplexu také soli. Mořská a kamenná sůl se odjakživa používala pro kosmetické účely. Zajímavou vlastností soli je, že po koupeli nebo zábalech vytvoří na kůži takzvaný slaný plášť, který nedovoluje vodě se odpařovat, ale zároveň dovoluje kůži dýchat.  Tento obal díky stimulaci místního krevního oběhu umožňuje vyživování a hydrataci kůže zevnitř a tím také stimulaci receptorů a nervových zakončení kůže. Solné koupele podporují výměnu rohové vrstvy kůže. Regulováním odpařování vody z kůže upravuje termoregulaci a vázáním vody, kůži hydratuje. Kromě hydratace a tím zjemnění a zvýšení elastičnosti kůže, působení solí má ještě jeden užitečný efekt. Buňky kůže dobře přijímají výživu z masek a zábalů. Děje se to proto, že ve slaném prostředí buňky vyměňují zadržovanou vláhu za novou, čistou, a tím se lehce zmenšují. Skrze mezerky, které mezi nimi dočasně vzniknou, snadno pronikají molekuly výživných látek. Díky tomu, použití Litokomplexu před výživovými procedurami ne jen kůži očišťuje od škodlivých toxinů a nánosů nečistot, ale také ji připravuje k dalšímu nasycení výživnými látkami. 

Obohacení kůže minerály a mikroelementy

Litokomplex v kůži silně podporuje výměnu iontů. Z kůže odvádí kalcium a soli těžkých kovů. A naopak, probíhá obohacení hlubokých vrstev kůže nezbytnými mikroelementy: natriem, draslíkem, fosforem, sírou a dalšími.

Jak Litokomplex působí na kolagen

Díky procesům iontové výměny probíhajícím pod vlivem Litokomplexu, se spouští blahodárný účinek Litokomplexu na strukturu kolagenu. Časem nahromaděné kalcium a soli těžkých kovů v kolagenu, způsobují změny formy této velké proteinové molekuly, narušují její strukturu, a zabírají místo, kde by měly být molekuly vody. V důsledku toho se na kůži objevují defekty, vrásky, kůže ochabuje, zhoršuje se její prokrvení, což zpětně zhoršuje vyživování vrchních vrstev epitelu a probíhají výrazné změny vzhledu kůže.

Narušení uspořádané struktury kolagenu brání trvalému přivádění vody a výživných látek k vnějším vrstvám kůže. To způsobuje okamžitý viditelný vnější efekt. Odstranění zmíněných škodlivých látek má ohromující vliv na vnější vzhled kůže. Nejedná se o kosmetické, ale o skutečné omlazující působení. Vědeckými studiemi je prokázáno, že po aplikaci Litokomplexu se struktura kolagenu uspořádává, kolagen se nasycuje vodou a mikroskopicky a spektrálně odpovídá kolagenu mladé kůže. Zmíněné změny mají výrazný a rychle viditelný efekt. Současně probíhá zesílená tvorba nových molekul mladého kolagenu a dochází, už ne jen k viditelnému, ale i akumulujícímu se, dlouhodobě stabilnímu, omlazujícímu efektu. 

 

Výživa epitelu

Správná konfigurace kolagenu má velký význam pro výživu vnějších vrstev kůže. Při běžné péči, kdy se výživa a hydratace uskutečňuje pomocí krémů, hydratuje se pouze vrchní vrstva – epitel. Mastný film krému na povrchu kůže brání odvádění produktů životních procesů a toxinů. To způsobuje dočasný kosmetický efekt, který v důsledku kůži poškozuje.

Hydratace Litokomplexem a dalšími prostředky Tajemství Krásy, má principiálně jiný mechanizmus.  Jejich podstatou není nakrmit kůži vláhou a uzavřít ji tam, ale,  obnovením struktury kolagenu, naladit neustálý přísun vláhy do dermy a epitelu, přímo z krevního řečiště. Tento způsob výživy a hydratace způsobuje, že se kůže stává přirozeně mladou a hydratovanou a nevzniká závislost na krémech.

Imunologie a systémová expozice

Vedle pozitivního kosmetického účinku používání Litokomplexu, jsme zjistili, že jeho výsledky mají léčebný charakter. Konkrétně vliv na imunitní systém a zjevný pozitivní efekt při léčení dermatitid s Litokomplexem. Již dlouho je znám fakt, že působení na rezidentní a v kůži cirkulující imunokompetentní buňky, umožňuje zvýšit imunitní barieru proti řadě patogenních bakterií a virů.  V procesu evoluce se kůže adaptovala ke kontaktu se solemi minerálů a prachovými částicemi. A zjevně, aplikace Litokomplexu na kůži imituje kontakt s přírodním prostředím, a vše probíhá v rámci fyziologických norem. Je prokázaným faktem, že mnohočetné nanesení Litokomplexu stimuluje humorální (protilátkou) imunitu. Byla pozorována a prostudována protizánětlivá aktivnost při alergické dermatitidě a zmenšení alergického otoku. Bylo prokázáno, že v procesu používání Litokomplexu se v kůži mění hladina enzymů. Zejména, snížení koncentrace enzymů degradujících kolagen prvního typu (melatoproteináz - koncentrace tohoto enzymu je zvýšena při alergickém otoku). 

Kategorie

Košík  

Žádné zboží

Celkem 0,00 Kč

K pokladně

Přirozená krása není mýtus