Jak dlouho vydrží implantát zubů?

Jak dlouho vydrží implantát zubů? zář, 25 2023

Co je implantát zubů?

Jednou z krás moderního zubního lékařství jsou zubní implantáty. Kdo by si pomyslel, že ztracený zub můžeme nahradit umělým, který vypadá a funguje stejně jako přirozený? To je opravdu fantastické! Ale nejprve bychom se měli podívat na to, co vlastně jsou zubní implantáty. Zubní implantát je malý titanový šroubek, který se zavrtává do čelisti a nahrazuje kořen ztraceného zubu. Titan je vynikající materiál pro tento účel, protože je biokompatibilní - to znamená, že tělo ho dobře přijímá a neodmítá ho jako cizí těleso.

Výhody zubních implantátů

Použití zubních implantátů má řadu výhod. Kromě toho, že vypadají a fungují jako přirozené zuby, také podporují zdraví celé ústní dutiny. Když zub chybí, okolní kost může začít atrofovat, ale implantát to zabraňuje. Také drží ostatní zuby na místě, takže se nezačnou posouvat a způsobovat další problémy. Myslela jsem si, že vím všechno o výhodách zubních implantátů, ale nedávno mi Tomáš, můj manžel (hvězda všeho, co dělá!), Řekl, že také zlepšují výslovnost. A kdo by nechtěl mluvit jasně a sebevědomě?

Proces získání implantátu

Nechci, abyste měli falešnou představu - získání zubního implantátu není zrovna projížďka. Je to chirurgický zákrok. Ale nebojte se, vykonává ho zkušený dentální odborník a za pomoci místního znecitlivění je to celkem hladké. Po zavedení implantátu musíte počítat s několikatýdenní až několikaměsíční dobou zhojení, během které se implantát spojí s kostí. Pak následuje další fáze, kdy se na implantát připevní korunka (umělý zub).

Jak dlouho vydrží implantát zubů?

Tak tady jsme. To je otázka, na kterou všichni čekáme, že? Jak dlouho vydrží implantát zubů? A odpověď je: zubní implantáty mohou vydržet velmi dlouho, pokud jsou správně udržovány. Ve skutečnosti mnoho odborníků uvádí, že mohou vydržet celý život. Samozřejmě, může dojít k nějakým komplikacím, ale celkově mluvíme o velmi odolné a dlouhodobé zubní náhradě.

Důležitost údržby implantátů

Stejně jako přirozené zuby, i zubní implantáty vyžadují pravidelnou údržbu. To zahrnuje pravidelné čištění zubů, nitění a návštěvy zubního lékaře. Teď se nesmějte, ale mám sklon zapomínat na něco tak základního, jako je kartáčování zubů (můj papoušek Pepa se vždy skvěle postará o připomenutí mě!). Ale jasně si uvědomuji, jak je důležitá údržba k zachování mého krásného úsměvu.

Možné komplikace

Ačkoli jsou zubní implantáty velmi bezpečným a efektivním řešením, mohou nastat některé komplikace, jako je infekce, poškození okolních struktur nebo selhání implantátu. Je důležité, abyste byli s lékařem upřímní o vašem zdravotním stavu a dodržovali všechny jeho rady.

Co se stane, když implantát selže?

Někdy mohou věci jít špatně. Ale většinou, pokud implantát selže, existují možnosti pro řešení. Lékař může odstranit implantát, léčit jakékoliv potíže a většinou jej lze nahradit novým. Je to období, kdy byste mohli pocítit určitou bolest a nepohodlí, ale v konečném výsledku byste měli mít opět krásný a zdravý úsměv.