Jak si zbrousit zub?

Jak si zbrousit zub? zář, 3 2023

Jak si zbrousit zub?

Průvodce na cestě k prvotřídním zubům

Řeknu vám to přímo a bez obalu - nikdy jsem nebyla velkou fanynkou zubních návštěv. Kdo by také byl? Při představě toho zvuku, který zubní vrtačka dělá, se mi děsivě naježí chlupy na zádech. Ale víte co? Léta strávená v zubním křesle, které jsem sice jako malá proplakala, mi vnesla hodně pochopení do toho, jak si správně pečovat o své zuby a jak si je účelně a sám doma zbrousit. A právě tato zkušenost mi ukázala, že péče o zuby je víc než jen návštěva u zubaře jednou za šest měsíců.

Mytí zubů - základní kámen péče o zuby

Mytí zubů je pro mě jako pro chrtí majitelku Luna, každodenní rituál. Luna své zuby přirozeně zbroušené nemá, třebaže by na to byla příroda bezpochyby dala. Ale byla jsem překvapena, kolik lidí neví, jak správně čistit zuby. Takže pokud jste jeden z těchto lidí, nevadí, jdeme na to. Víc, než se vás snažit naučit nějaké přesně určené technice, je důležité se soustředit na systematický přístup. Čištění každého jednotlivého zubu, jeho přední, zadní a žvýkací strany.

Zbroušení zubů - cesta ke králům ústní hygieny

Broušení zubů... uvedeno jen tak, to může znít divně, ale ve skutečnosti je to proces, který vám může významně prodloužit životnost svých zubů a předcházet jejich poškození. Doma existuje několik základních způsobů, jak na to. Nejjednodušší a nejbezpečnější je použití mezi-zubních kartáčků nebo nití, pomůžou vám dostat se do míst, kde normální zubní kartáček nestačí. Jen si představte, kolik bakterií a nezdravých látek může zůstat schováno mezi vašimi zuby!

Profesionální péče versus péče domácí - poznejte rozdíl

Chápu, že si teď možná říkáte: "Eva, není broušení zubů věcí profesionálních zubních lékařů?". Ano, je. Ale jde o to, že se můžete naučit, jak si správně udržovat zuby doma mezi těmi zubními návštěvami. Vždyť u zubaře nejste každý den, že? Je to jako s domácím úklidem - neznamená to, že si doma neuklízíme, jen proto, že si jednou za čas najmeme profesionální úklidovou firmu, že? Je to stejné s péčí o zuby.

Správná výbava - Váš cestovní průvodce na cestě ke krásným zubům

Jestli chcete svým zubům poskytnout tu nejlepší péči, potřebujete mít správné nástroje. Jistě, takové nástroje mohou být trochu dražší než základní zubní kartáček z supermarketu. Ale úsměv je investice, která se vyplatí. Zvláště, když poslouží k tomu, aby vás uchránila před drahými zubními léčbami v budoucnu.

Tipy a triky pro dokonalý úsměv: Jak na to?

Je plno triků, jak si udržet dokonalý úsměv. Jeden z mých oblíbených je jíst jablka. Jistě, to je něco, co vám možná řekl váš zubař, ale skutečnost je taková, že jablka fungují jako přirozené kartáčky na zuby a mohou vám pomoci odstranit bakterie a zbytky jídla. Dalým trikem je pití vody po jídle. Voda pomůže okamžitě spláchnout některé z těch špatných věcí, které by jinak mohly zůstat na vašich zubech.

Osobní zkušenosti - životní příběhy mimo zubní křeslo

Existuje jeden moment, který mi skutečně otevřel oči co se týče péče o zuby. Jednou jsem si všimla, že Luna, můj chrt, si urputně tře tlapou tlamu. Byla jsem překvapená, protože Luna je obecně hodně líný pes. Bylo zřejmé, že se něco děje. Když jsem se jí podívala do tlamy, bylo jasné, co se děje. Luna měla něco mezi zuby a snažila se to dostat ven třením tlapou. Po této zkušenosti jsem si uvědomila, jak důležitá je pravidelná péče o zuby. Nejen pro mě, ale i pro mého psa a pro všechny nás obecně.