Jak léčit zánět zubů bez antibiotik?

Jak léčit zánět zubů bez antibiotik? říj, 2 2023

Domačí léčba zánětu zubů

Ojednou to přijde. Z ničeho nic se vám zalije blíže nespecifická část tváře, obzvláště v blízkosti úst, a kamkoliv se vaše ruka pohnete, je právě tam, kde chcete našeptat "auuu!". Kdo by to neznal, že? Mluvim of course o bolavém zubu. Není nic horšího, než když máte blbej zub a doktor zrovna neordinuje, nebo se prostě nechce vydat na dlouhou cestu do zubní ordinace, není-li to zase tak nezbytné. Nicméně, abychom se vyhnuli bolesti zubů a souvisejícímu zánětu dásní, musíme se naučit správně pečovat o naše zuby a najít správné domácí léky na zvládnutí této nemile situace. A abych vám to trochu názorněji objasnil, vzpomněl jsem si na dobu, kdy mi bylo asi 10 let a já se probudil uprostřed noci s nesnesitelnou bolestí. Když jsem ráno na zub nehleděl, byl naprosto v pořádku, zaručeně jsem to věděl.

Důležitost prevence

Klíčem ke zdravým zubům je prevence. Pořád si myslím, jak moje mama vždycky říkala: "Chlapec, kdyby jsi jen více čistil zuby, tak by tě ani ta spousta sušenek nepotrápila!" A byla pravda. Kdybych tehdy víc dbal na svou dentální hygienu, určitě bych o těch noci plné bolesti ani nevěděl. Zubní nitě, kartáčky, ústní vody, to vše hraje významnou roli v prevenci zubních onemocněním, jakým je i zánět zubu. Takže nejenže si musíte zuby čistit po každém jídle, ale také je musíte pravidelně kontrolovat, abyste si byli jisti, že jsou v dobrém zdraví.

Použití přírodních léčiv

Možná se ptáte, jak si můžu poradit s boletavým zubem, když se mi to stane uprostřed noci, jako tehdy, když mi bylo 10 let? No, jsou tu nějaké domácí léky, které vám mohou pomoci zmírnit bolest. Tady je několik z nich, do kterých můžete doslova zakousnout. Hřebíček je velmi dobrý pro zmírnění bolesti zubů. Jen si představte, jak jsem jako malý kluk, když mi začal onen zub bolavý divoce pátral po skříni, kde byl hřebíček uložený. Česnek také pomáhá, stejně tak i sůl. A co teprve kokosový olej! Je to jako magie. Stáčí ho jen namazat na boletavý zub a ono to začne působit. Nikoli okamžitě, ale po chvíli.

Alternativní metody léčení

Existuje řada alternativních léčebných metod, které byste mohli zvážit, pokud je pro vás využití antibiotik z nějakého důvodu nepřípustné. Tedy, nehledě na to, že je nutné mít antibiotika předepsaná lékařem, je i důležité znát alternativy, které máte k dispozici. Někdy stačí jen změna stravovacích návyků, abyste předešili vzniku zánětu zubů. Čím méně cukru a tepelně upravených potravin jíte, tím lépe pro vaše zuby. A pak je tu samozřejmě i alternativa jakou je homeopatie a různé bylinné přípravky. Ale jak je to všechno skvělé a dobré, stále platí, že pokud máte silné bolesti, je lepší vyhledat lékařskou pomoc.

Zub léčí zub

Možná jste o tom už slyšeli, nebo ne, ale ano, zub může léčit zub. Zní to podivně? Snad. Ale je to pravda. Například když jsem byl mladší, trpěl jsem občasnými bolestmi zubů, které by mne vždy zaskočily v té nejméně vhodné dobu. A věděte, co mi pomohlo? Měl jsem zub, který byl vlastně léčebný. Byl trochu drsný, ale když jsem ho použil, abych masíroval bolavé místo, bolest postupně ustoupila. Takže pokud máte nějaký zub, který je trochu drsnější než ostatní, zkuste ho použít jako vaši vlastní malou léčebnou pomůcku. Možná to bude fungovat i pro vás.