Jak udržet zuby bílé po bělení

Jak udržet zuby bílé po bělení zář, 8 2023

Nejlepší návyky pro bílé zuby po bělení

Jíte špenát na oběd a do večeře rajčatovou omáčku? Ráda vám to připomenu, tyto potraviny obsahují kyseliny a také barviva, která mohou zanechat skvrny na vašich perlech. Ale klid, jsem tu já, Klára, s mým fičákem Milošem a spoustou tipů, jak udržet vaše zuby bílé a zářící i po bělení.

Například, já si po každém jídle vypláchnu ústa vodou, abych z úst odstranila přebytečné kyseliny a potraviny, co se mohou zakousnout do mého bělení. Pokud zůstanu na noc mimo domov, po ruce mám stále malou láhev vody. Nikdy nevíte, kdy nastane situace, kdy budete potřebovat vypláchnout!

Část: Jak vybírat nápoje po bělení zubů

Kofein je náš přítel, ale také naším nepřítelem, že ano, dámy a pánové? Moje láska k rannímu šálku kávy je neoddělitelná, ale víš, co udělá ta krásná, silná, vůně kávy našim zoubkům? No, zanechává fleky, a tak nám zkazí tu pravou bílou radost z bělení zubů. Takže co s tím?

Já se osobně snažím po bělení zubů omezit spotřebu kávy, a pokud si nějakou dám, tak raději přes brčko. Dokonce i Miloš si oblíbil pití z brčka! Ale pamatujte, pokud pijete něco teplého, nechte ho trochu vychladnout, jinak si brčkem spálíte jazyk.

Tipy na správnou ústní hygienu po bělení zubů

Správná ústní hygiena je velmi důležitá. Cítím se jako broken record, ale ano, pravděpodobně to slyšíte i od svého zubaře. Ráda bych vám připomněla, že je velmi důležité se správně starat o vaše zuby, zejména po bělení. Tím nechci říct, že byste měli být posedlí čištěním zubů! Ale pravidelné čištění zubů, používání zubního nitra a ústní vody by mělo být součástí vaší rutiny.

Pokaždé, když umyju Milošovi zuby, každý večer, si připomínám, abych si také umyla své. A opravdu vám doporučuji, abyste si nezapomněli čistit zuby před spaním.

Avoiding abrasive toothpaste

Ne všechny zubní pasty jsou vytvoření rovnocenně. Některé z nich mohou být dost hrubé a mohou poškodit vaše zuby, zvláště po bělení. Proto je důležité vyhnout se hrubým pastám a zvolit si něco jemnějšího. To platí dvojnásob pro nás s bělenými zuby - měli bychom hledat zubní pasty, které jsou speciálně vytvořené pro citlivé zuby.

Milošovi dávám zubní pastu speciálně pro pejsky a zdá se, že ji miluje. No, myslím, že jí dokonce více než jeho zuby! Ale bohužel, pro nás lidi není taková věc jako "pesí zubní pasta".

Použití slamky pro kyselé nápoje a červené víno

Jistě, červené víno je skvělé, ale víte, co ještě lepší? Bílé zuby! Ano, víno se může stát středem pozornosti naší večerky, ale měli bychom se vyhnout pokušení pít ho přímo z poháru. Místo toho bychom měli používat slámu, která nám pomůže zabránit skvrnám na zubech.

Stejně jako já, i mého pejska Miloše láká vždy zkusit trochu toho červeného vína, když je na stole. Ale nikdy mu ho nedám! Vlastně, je lepší se vyhnout kyselým nápojům úplně, pokud možno. Ale pokud je to nevyhnutelné, vždy se ujistěte, že máme po ruce slámu.

Bývalé kouření zpět do zubu

Nechci být kazisvět, ale kouření po bělení zubů je velké ne-ne. Kouř z cigaret může způsobit žloutnutí zubů a může zpomalit hojení, pokud máte nějaké ostatní stomatologické práce. Vím, že to může být těžké, ale měli byste se snažit omezit kouření, pokud chceme udržet zuby bílé.

Ještě štěstí, že můj Miloš nekouří, ale pokud by kouřil, určitě bych ho nutila přestat. Takže, pokud máte někoho blízkého, kdo kouří, možná byste měli sdílet tyto informace s ním.

Kyseliny a zuby: dobrý nebo špatný vztah?

Mnoho z nás miluje kyselé potraviny a nápoje. Ale víte, co ty kyseliny dělají našim zubům? Rozpouštějí sklovinu a způsobují skvrny. Po zkonzumování kyselé potraviny nebo nápoje je dobré počkat alespoň 30 minut, než si vyčistíte zuby. V tu dobu se vaše ústa vrátí do normálního pH a nebude to tak škodlivé pro vaše zuby.

Miloš naštěstí nemá rád citrusové plody, takže nemusím řešit jeho konzumaci kyselin. Ale pro mě, jako milovníka citronové vody, to byla velká výzva.