Jaká rovnátka pro děti?

Jaká rovnátka pro děti? zář, 10 2023

Rozumíte tomu, proč vaše dítě potřebuje rovnátka?

Nejprve se podívejme na to, proč některé děti přicházejí o tu radost z rovných a krásných zubů, na kterou byly zvyklé. Někdy se stane, že při vývoji zubů dojde k určitým komplikacím, které se projevují ve formě zkřivených nebo špatně postavených zubů. A právě pro tyto případy existují rovnátka. Rovnátka nejsou jen o estetice, ale především o zdraví. Jakoby říkal můj pes Max, kdyby uměl mluvit: "Špatně postavené zuby nejsou jen o špatném vzhledu, ale mohou způsobovat i zdravotní problémy!" A to je pravda. Může to vést k obtížím při žvýkání, bolestem čelisti, problémům s dýcháním a dokonce i k problémům s řečí.

Představení typů rovnátek

Teď, když víme, proč je někdy nutné nosit rovnátka, můžeme se podívat na různé typy rovnátek, které jsou dnes k dispozici. V podstatě jsou rovnátka dvou typů: pevná a snímatelná. Ale jak víme, kdy použít který typ? No, na toto je nejlepší odpovědět pár citacemi z mého oblíbeného filmu - Star Wars. Pevná rovnátka jsou jako Darth Vader - silná a neúprosná. Když máte s nimi co dočinění, víte, že jdou tvrdě po svém cíli. Na druhou stranu, snímatelná rovnátka jsou jako Luke Skywalker, jsou přátelští a laskaví, ale také velice efektivní, když je to potřeba.

Co čekat od pevných rovnátek?

Pevná rovnátka jsou takovými 'těžkými dělostřelci' v boji proti špatně postaveným zubům. Můj známý stomatolog mi jednou řekl: "Když se setkáte s pevnými rovnátky, mějte na paměti, že to je dlouhodobý vztah. Nejde jen tak o rozchod po prvním rande". Měl pravdu. Pevná rovnátka jsou na zuby přilepená a vy je nemůžete sundat, dokud proces narovnání zubů není dokončen. To může trvat několik let, ale výsledek stojí za to. Toto jsou ta 'Darth Vader' rovnátka, která neberou žádné zajatce.

Výhody a nevýhody pevných rovnátek

Jako vše, i pevná rovnátka mají své světlé i temné stránky. Ze světlých stránek jsou nesmírně efektivní ve vytváření dokonalého úsměvu a nalezení řešení pro velmi složité případy. Z temných stránků je tu otázka komfortu. Můžou být nepohodlné a mohou vyžadovat zvláštní péči o ústní hygienu. Ale jak říká mé heslo: "Pokud chcete krásné zuby, musíte si pro ně trochu zapracovat!"

Hraje film Star Wars s snímatelnými rovnátky?

A teď se dostáváme k těm 'Luke Skywalker' rovnátkám - snímatelným. Tyto rovnátka můžete sundat kdykoliv, což je super, pokud chcete jíst nebo si vyčistit zuby. Jsou také méně nápadné než pevná rovnátka a mohou být pohodlnější. Ale stejně jako Luke, i tyto rovnátka musí pracovat tvrdě, aby dosáhly svého cíle, a oni to dokážou.

Co čekat od snímatelných rovnátek?

Snímatelná rovnátka jsou skvělá pro menší úpravy a jako doplňková léčba po pevných rovnátkách. Můžete je nosit pouze přes noc nebo jen několik hodin denně. Ale pozor, pokud je nebudete nosit tak často, jak byste měli, nemusí fungovat tak, jak by měly. Jak říká moje oblíbená postava Yoda: "Dělej nebo nedělej, není cesta zkoušet". Takže pokud jste se rozhodli pro snímatelná rovnátka, ujistěte se, že je budete nosit tak často, jak je to potřeba.

Výhody a nevýhody snímatelných rovnátek

Snímatelná rovnátka mají také svou světlou a temnou stranu. Na straně světla jsou pohodlné, snadno se o ně stará a můžete je sundat kdykoliv. Na straně temna je nutnost je často nosit, což může být obtížné dodržet, zvlášť pokud jde o děti. Ale jak říká můj pes Max: "Vytrvalostí a trpělivostí se dá dosáhnout všeho". Takže pokud jste se pro snímatelná rovnátka rozhodli, dejte jim šanci a uvidíte, jak vaše dítě bude mít krásný úsměv.

Na závěr

Rovnátka jsou důležitou součástí zdravých zubů a mohou pomoci vášmu dítěti dosáhnout dokonalého úsměvu. Ať už se rozhodnete pro pevná nebo snímatelná rovnátka, důvěřujte v proces a buďte trpěliví. Protože, jak říká můj pes Max: "Krásný úsměv je jako dobrý přítel - nepřijde okamžitě, ale pokud o něj pečujete, bude vás doprovázet celý život". A na konci dne, můžete se pyšnit skutečností, že jste udělali vše pro to, aby vaše dítě mělo zdravý a krásný úsměv, který září světu. A to je asi nejkrásnější dárek, který jim můžeme dát.