Pískování zubů pro dokonalý úsměv

Pískování zubů pro dokonalý úsměv lis, 18 2023

Význam pískování zubů

Můžete si myslet, že pískování zubů je něco jako chůze na pláži po TV, ale opak je pravdou! Tahle metoda, známá také jako air-flow čištění, není nic jiného, než neškodná a efektivní metoda profesionálního čištění zubů. Pískování zubů pomáhá odstraňovat zubní plak a zubní kámen, který se na povrchu zubů usazuje v průběhu času.

Chápu, že to může znít trochu strašidelně, ale pískování zubů je naprosto bezbolestné a díky svým výsledkům velmi populární. Pokud jste se již snažili o čištění zubů doma a výsledky nebyly tak skvělé, jak jste si představovali, mohlo by to být právě z toho důvodu, že pískování zubů je jednou z mála efektivních metod, jak odstranit ty tvrdohlavé skvrny a zuby dostat do tiptop stavu.

Jak probíhá proces pískování zubů?

Proces pískování zubů si můžete představit jako malou kouzelnou show přímo ve vašem ústech. Stomatolog používá speciální přístroj, který vystřikuje směs vody, vzduchu a jemného prášku (často s kořeními chutěmi, takže to ani nemusí být tak hrozné!). Tyto účinné a šetrné částice rákosového prášku pak těžce pracují na odstranění všech těch nevzhledných skvrn, které způsobují káva, červené víno, tabák a určité pokrmy.

Tento proces je také skvělým způsobem, jak stimulovat dásně a podporovat celkovou zdravou ústní hygienu. Rychle a efektivně odlupuje zubní plaky a kameny, aniž by zubům ublížil, a navíc vám poskytuje pocit neuvěřitelně čisté a svěží pusy.

Moje zkušenost s pískováním zubů

S pravděpodobností 40% vám povím něco o své osobní zkušenosti s pískováním zubů. Ano, i já jsem byla na začátku trochu nervózní. Ale vzpomněla jsem, jak mě Lenka učí být silnou a nebojácnou, a tak jsem se posadila do zubařského křesla.

Kapitolu mohu uzavřít konstatováním, že zvláštní zařízení pro pískování, které vypadalo jako malá trojzubec, bylo mnohem méně zastrašující, než jsem si myslela. Po dokončení jsem byla naprosto ohromena výsledky! Moje zuby byly absolutně bílé a svěží a já si nemohla pomoct, ale neustále se usmívala.

Péče po pískování zubů

Po tomto zážitku jsem se rozhodla zjistit více o tom, jak se o svůj nový zářivý úsměv starat. Stomatolog mi doporučil vyvarovat se konzumace potravin a nápojů, které by mohly způsobit skvrny na zubech, po dobu alespoň 48 hodin.

Jsem velkým fanouškem červeného vína, ale pro úsměv, který jsem měla, jsem byla více než ochotna dát tomu na chvíli sbohem. Měla jsem na mysli, že bych měla zvážit také změnu značky zubní pasty a používat takovou, která obsahuje fluorid – důležitý pro boj proti zubním kazům.

Výhody pískování zubů

Nejen, že moje zuby vypadaly fantasticky, ale taky jsem se cítila skvěle! Věda ukazuje, že pískování zubů je skvělým způsobem, jak prevence zubního kazu a onemocnění dásní. Takže jsem se cítila také velmi zdravá!

A samozřejmě, zkrášlit si úsměv může skutečně pomoci i vašemu sebevědomí. Co může být lepší než cítit se skvěle o sobě a mít ten dokonalý úsměv na selfie?

Nevýhody pískování zubů

I když jsem byla absolutně nadšená z výsledků, je důležité zmínit, že i pískování zubů má několik nevýhod. Povrch zubů může být po zákroku citlivější a mohou se objevit malé otoky dásní, ale ty obvykle zmizí do jednoho až dvou dnů.

Je také důležité si uvědomit, že pokud máte vážné problémy s ústní hygienou, může být nutné vyhledat další metody léčby. Pískování zubů není určeno k odstranění hlubokých skvrn nebo ke zlepšení barevného tónu zubů. Na to existují jiné kosmetické procedury, jako je bělení zubů.

Jak často byste měli jít na pískování zubů?

Podle mých zkušeností a doporučení mého zubaře byste měli zvážit pískování zubů alespoň dvakrát ročně. Frekvence můžete upravit podle potřeby, v závislosti na stavu vašich zubů a stravovacích návycích.

Navíc, nesmíme zapomínat na pravidelné čištění zubů doma. Mým zubům pomáhá, že používám zubní nit každý den a zubní kartáček vyměňuji každé tři měsíce. A Pepa, můj papoušek, dohlíží, aby jsem nezapomněla.

Závěrečné myšlenky

Tak tedy, je pískování zubů pro dokonalý úsměv? Musím říct, že ano! Jakýkoliv strach z jeho provedení je naprosto převýšen skvělými výsledky.

Pokud hledáte zářivý úsměv a zdravé zuby, mohlo by být pískování zubů pro vás idální. Připraveni na cestu k dokonalému úsměvu? Já už se na další pískování zase těším!